ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Aile Ziyareti - Emekliler Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / Avusturya / Aile Ziyareti - Emekliler

Aile Ziyareti - Emekliler

 

 

Tarafımıza ulaştırılması gereken Emekliler için Avusturya Aile Ziyareti Vizesi evrak listesi:
 
1. İngilizce vize talep dilekçesi (şahsen, konsolosluğa hitaben yazılmış, ıslak imzalı) 
2. Pasaport (Avusturya seyahati sonrası en az 3 ay geçerli)
3. 2 adet biyometrik fotoğraf (güncel, 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde, beyaz fonlu)
4. Davetiye (Avusturya belediyesi onaylı, davet eden kişinin Avusturya pasaportu, oturum kartı ve kimlik kartı fotokopileri ile)
-masrafları davetiye gönderen kişi karşılayacaksa; davetiye gönderen kişinin son 3 aylık Maaş Bordrosu ya da Banka Hesap Dökümü (Belgeler mail ya da faksla gönderilebilir.) 
 
5. Emekli maaş dökümü (son 3 aylık, kaşe ve imzalı)
6. Banka hesap özeti (son 3 aylık, en az 2500 TL bakiyeli, kaşe, imza ve imza sirküleri ile)
7. Gelir belgeleri (kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri varsa)
8. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve Kimlik fotokopisi
9. Emeklilik belgesi (Emekli olunan kurumdan alınmış olmalıdır.)

 

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.