ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Turistik Vize - Emekliler Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / Avusturya / Turistik Vize - Emekliler

Turistik Vize - Emekliler

 

 

Tarafımıza ulaştırılması gereken Emekliler için Avusturya Turistik Vize gerekli evrak listesi aşağıdadır,

 

1. Pasaport (son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, Avusturya seyahati dönüşü en az 6 ay geçerli)

2. 2 adet biometrik fotoğraf (35x45 mm ölçülerinde, güncel, beyaz fon arkalı)

3. Kimlik fotokopisi ve Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerini içeren)

4. Vize talep dilekçesi (İngilizce olarak Konsolosluğa hitaben yazılacak vize talep dilekçesi kişinin seyahat tarihlerini ve amacını belirterek ıslak imzalı bir şekilde hazırlanmalıdır)

5. Emekli olunan kurumdan alınmış yazı 

6. Emekli maaş cüzdanı fotokopisi 

7. Kira geliri, Tapu, Araç ruhsatı fotokopileri (Varsa)

8. Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hareketliliğini gösterir, en az 3000 TL bakiyesi bulunan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.