ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Turistik Vize - Ev Hanımları Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / Avusturya / Turistik Vize - Ev Hanımları

Turistik Vize - Ev Hanımları

 

 

Tarafımıza ulaştırılması gereken Ev hanımları için Avusturya Turistik Vize gerekli evrak listesi aşağıdadır;

 

1. Pasaport (son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)

2. 2 adet biometrik fotoğraf (35x45 mm ölçülerinde, güncel, beyaz fon arkalı)

3. Kimlik fotokopisi ve Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerini içeren)

4. Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hesap hareketiliğini gösterir, en az 3000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

5. Tapu, Araç ruhsatı, Kira geliri fotokopileri (varsa)

6. Masrafları karşılayan kişi tarafından noterden alınmış Taahhütname (ingilizce yada almanca)

 

 

Ev Hanımları için Sponsor olacak kişilerin hazırlaması gereken ek evraklar  

 

Kişi İşveren ise;

1. Vize talep dilekçesi (sponsor olacak kişinin şirketinin antetli kağıdına İngilizce olarak Konsolosluğa hitaben yazılmış vize talep dilekçesinde sponsor olunacağıu ve yakınlık derecesi belirtilmeli kaşe ve ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır)

2. SGK/Bağ-Kur Hizmet dökümü

3. Güncel şirket evrakları (Orijinal Faaliyet belgesi, Sicil gazete, Vergi levhası, İmza sirküleri fotokopileri)

4. Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hesap hareketliliğini gösterir en az 3000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış)

5. Kimlik fotokopisi 

 

 

Kişi Bordrolu çalışan ise;

 

1. İşveren mektubu (sponsor olacak kişinin bağlı bulunduğu kurumdan alınmış sponsor olacak kişinin bu iş yeri ile ilişkisini gösteren kaşe ve ıslak imzalı)

2. Vize talep dilekçesi (sponsor kişi tarafından İngilizce olarak Konsolosluğa hitaben yazılmış sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş olmalıdır)

3. Güncel şirket evrakları (Orijinal Faaliyet belgesi, Vergi levhası, Sicil gazete, İmza sirküleri fotokopileri)

4. SGK İşe giriş bildirgesi ve Hizmet dökümü

5. Maaş Bordrosu (son 3 aylık kaşe ve ıslak imzalı)

6. Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hesap hareketiliğini gösterir, en az 3000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

 

 

Kişi Devlet Memuru ise;

1. Çalışma ve İzin belgesi (ıslak imza ve mühürlü)

2. Görev kimlik kartı fotokopisi (ön ve arka yüz)

3. Maaş bordrosu (son 3 aylık ıslak imza ve kaşeli)

4. Vize talep dilekçesi (sponsor kişi tarafından ingilizce olarak Konsolosluğuna hitaben yazılmış dilekçede sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmelidir) 

5. Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hesap hareketliliğini gösteren en az 3000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imze sirküleri ile birlikte)

 

 

Kişi Emekli ise;

1. Vize talep dilekçesi (sponsor kişi tarafından Konsolosluğa hitaben İngilizce yazılacak dilekçede sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmelidir)

2. Emekli olunan kurumdan alınmış yazı (mühür ve ıslak imzalı)

3. Emeklilik cüzdanı fotokopisi 

4. Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hesap hareketiliğini gösteren en az 3000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.