ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Kısa Süreli Kalış-Ticari Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / Çin / Kısa Süreli Kalış-Ticari

Kısa Süreli Kalış-Ticari

Çin Halk Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Çin Halk Cumhuriyeti'nden davet eden firmanın imzalı kaşeli Davetiye Mektubu  ve Barkodlu olması gerekiyor mail kabul ediliyor.

İşyeri tarafından verilen imzalı kaşeli vize dilekçesi aslı

Kişinin T.C. Pasaport aslı ve fotokopisi (en az 6 ay geçerliliği ve boş vize sayfası olmalı)

Kişinin T.C. Nüfus Cüzdanı fotokopisi renkli

Son 3 ay içerisinde alınmış İşyeri Faaliyet Belgesi aslı

Vergi Levhası fotokopisi

İki adet vesikalık fotoğraf

Çin den davet gönderen firmanın faaliyet belgesi fotokopisi

Çin deki firmanın faaliyet belgesinde yazan yetkili kişinin kimlik fotokopisi  

ÇOK ÖNEMLİ BİR DUYURU;

ÇİN HALK CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU ;

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu vize bölümünden yapılan duyuruya göre;

 Başvuru sahiplerinin daha önce IRAK, PAKİSTAN, LÜBNAN, SURİYE, İRAN,  ülkelerine girişleri söz konusu ise; ekstra olarak şirketin antetli kağıdına İngilizce kaşeli+imzalı ORJINAL olarak; ne amaçla ve ziyaret boyunca neler yapıldığını açıklayıcı (hangi şehre ve hangi firma ziyaret edildi ve eğer ellerinde kanıtlayıcı belgeler var ise eklenmelidir, fatura, dekont veya mailleşmeler gibi) olarak belirtmelidirler. Aksi halde dosyalar kesinlikle işleme alınmayacaktır

 

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.