ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Ticari Amaçlı Shengen Vizesi Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / Estonya / Ticari Amaçlı Shengen Vizesi

Ticari Amaçlı Shengen Vizesi

TİCARİ ZİYARET AMAÇLI SCHENGEN VİZESİ BAŞVURULARI İÇİN GEREKLİ BELGELER

Başvuru sahibi tarafından tamamen doldurulmuş ve imzalanmış başvuru formu. Son 10 yılda alınmış ve ziyaretin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olan pasaport aslı.

Bir başvuru sahibinin pasaportuna kayıtlı olan diğer kişiler (reşit olmayanlar) ayrı başvuru formları doldurmalıdır. 
Pasaportun kimlik bilgileri sayfası ile son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen vizeleri içeren sayfaların fotokopisi gerekmektedir.

2 biyometrik fotoğraf

Tüm Schengen Ülkeleri için geçerli , ayakta, yatakta, bütün tedavi masrafları ve hastalık veya vefat halinde ülkeye dönüş masraflarını da kapsayan minimum 30.000 € teminatlı seyahat sigortası.

 1. Öngörülen gidiş-dönüş tarihlerinde uçak / seyahat rezervasyonları ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler
 2. Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler: örnek:

  • son üç aylık hesap hareketlerini gösterir güncel banka hesap dökümü (bankadan kaşeli ve ıslak imzalı), ya da orginal banka hesap cüzdanı
  • düzenli geliri gösterir belgeler: örnek; son üç ayın maaş bordroları (ya da benzeri)
 3. Fuara katılacaksa giriş kartı veya katılıma ilişkin belgeler.
 4. Başvuru sahipleri, aşağıda belirtilen belgelerden kendi durumlarına uygun olanları ibraz edecektir:

  1. Başvuru sahibi çalışan ise:

   • İşveren mektubu ve/veya izin onayı
   • SGK (sosyal güvenlik) işe giriş bildirgesi ve SGK "hizmet dökümü"
  2. Başvuru sahibi çiftçi ise;

   • bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi
  3. Başvuru sahibi çalışan veya şirket sahibi ise:

   • Şirketten alınan pozisyonu ve seyahati onaylayan yazı

    Şirketin ticaret odasındaki kaydı ve ticaret sicil gazetesinin kopyası
   • Vergi levhası 
  4. Sponsor ve/veya konaklamaya ilişkin belge

   • Ulusal mevzuata uygun davetiye ve/veya teminat (Davetiye,davet edilen kişinin kimlik bilgilerini, seyehat tarihlerini ve Estonya daki şirketin adres ve irtibat bilgileri ile birlikte davet eden kişinin kimlik bilgilerini ve imzasını içermelidir.)
LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.