ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Aile Ziyareti - Emekliler Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / Hollanda / Aile Ziyareti - Emekliler

Aile Ziyareti - Emekliler

Tarafımıza ulaştırılması gereken Emekliler için Hollanda Aile Ziyareti Vizesi gerekli evrak listesi

 

1. Vize Talep Dilekçesi (Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede seyahatin amacı, tarihleri, sponsoru ve geri dönüş taahüt bilgisi verilmelidir.)

2. Pasaport 

3. 2 adet biometrik fotoğraf (35x45 mm ölçülerinde, güncel, beyaz fon arkalı)

4. Emeklilik Belgesi (emekli olunan kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı yazı)

5. Emekli Maaş cüzdanı fotokopisi 

6. Banka hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap hareketiliğini içeren, en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

7. Kimlik fotokopisi ve Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (her iki belgede zorunludur)

8. Tapu, Araç Ruhsatı, Kira Geliri Fotokopileri (varsa)

9. Davetiye (Belediye onaylı orjinal,davetiyeyi gönderen kişinin pasaport yada oturum fotokopisi ve gelir evrakları ile birlikte)

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.