ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Aile Birleşimi Vize İşlemleri 2 Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / İspanya / Aile Birleşimi Vize İşlemleri 2

Aile Birleşimi Vize İşlemleri 2

İspanya Aile birleşimi vize işlemleri AB vatandaşı olmayanlar için gerekli evraklar

 

1. Pasaport 

 

2. İspanya vize başvuru formu (İspanyolca / İngilizce olarak doldurulmuş İki nüsha olmalıdır)

 

3. 2 adet biyometrik fotoğraf (yeni çekilmiş, kişinin güncel halini temsil eden ve beyaz fon üzeri)

 

4. Uluslararası geçerliliği bulunan sağlık raporunun aslı 8 tam teşekküllü hastaneden alınmış aslı ve fotokopisi ( İspanyolcaya noter tasdikli çevirisi yaptırıldıktan sonra, Valilik’ten “La Haye” Apostil damgası vurdurulmalıdır.)

 

5. Adli Sicil belgesinin aslı ve fotokopisi (İspanyolcaya noter tasdikli çevirisi yaptırıldıktan sonra, Valilik’ten “La Haye” Apostil damgası vurdurulmalıdır).

 

6. İspanya’da oturma ve çalışma izni olan ve aile birleşimini gerçekleştirecek kişi, İspanya’da bulunduğu bölgenin yerel yönetimine başvurarak aldığı kabul belgesinin orijinalini iletmelidir, (Bu belge 2 geçerliliği olan bir belgedir ve 2 ay içerisinde bu belge kullanılmadığı takdirde geçerlilik süresi sona erecektir.)

 

7. İspanya’ya gidecek kişinin çocuk olması durumunda; doğum kayıt örneğinin aslı ve fotokopisi (İspanyolca' ya noter tasdikli çevirisi yaptırıldıktan sonra, Valilik’ten “La Haye” Apostil damgası vurdurulmalıdır)

 

8. İspanya’ya gidecek kişinin eş olması durumunda: evlilik kayıt örneğinin aslı ve fotokopisi (İspanyolcaya noter tasdikli çevirisi yaptırıldıktan sonra, Valilik’ten “La Haye” Apostil damgası vurdurulmalıdır)

 

9. İspanya’ya gidecek kişinin, aile birleşimi yapan kişinin anne veya babası olması durumunda, İspanya’da yaşayan çocuğun düzenli olarak para gönderdiğini gösterir belge ve dokümanlar,

 

- Evlilik cüzdanı

- İspanya’da oturma ve çalışma izni olan ve aile birleşimini gerçekleştirecek kişiye ait İkametgâh İlmühaberi ve oturum kartı

- Gürcistan, Azerbaycan, Suriye, Irak’tan gelecek tüm belgelerin İngilizce veya İspanyolca ’ya çevirisi yaptırılıp, Noter ’den tasdik ettirilip, “La Haye Apostili” vurdurulmalıdır.

 

10 - Vize takip belgesi, işlemlerinizin başlayabilmesi içindir. (online şekli sayfanın en altında mevcuttur)

 

 

 

İspanya Aile Birleşimi Vize İşlemleri Hakkında Önemli Notlar

 

İspanya aile birleşimi vize işlemleri İspanya Dışişleri Bakanlığının görev ve hizmet alanı içerisinde bulunurken İspanya Dışişleri Bakanlığı İspanya aile birleşimi vize işlemlerine yönelik işlem sonuçlandırma süresi maksimum 30 işgünüdür.   

 

- İspanya Ankara Büyükelçiliği veya İspanya Konsolosluğu, İspanya aile birleşimi vizeişlemleri için bazı durumlarda başvuru sahibinden ek evrak talebinde bulunabilmektedir.

 

- İspanya aile birleşimi vizesi alarak İspanya’ ya gitmiş olan kişiler İspanya’ya varış tarihleri itibariyle 30 gün içerisinde İspanya yabancılar polisine başvuruda bulunarak oturum kartı almaları gerekecektir.

 

- İspanya yasaları gereği, Irak, Suriye, Azerbaycan ve Gürcistan vatandaşları tüm evraklarını İspanyolca ‘ya tercüme edilmiş olarak sunmalıdır.

 

- İspanya Büyükelçiliği gerek görmesi halinde TC vatandaşlarından bazı evrakların İspanyolca tercümesini isteyebilecektir.

 

- İspanya aile birleşimi vize işlemleri için zahmetli bir prosedür ile karşılaşmak istemiyor ve zaman kaybı yaşamadan sorunsuz bir şekilde İspanya aile birleşimi vize işlemlerinizi sonuçlandırmak istiyorsanız Vize Merkezi’nin İspanya vize işlemleri departmanı ile iletişim kurabilirsiniz.

 

Vize Merkezi İspanya vize işlemleri departmanı, sektörünün ilkeli ve öngörüsü yüksek temsilcileri ile İspanya aile birleşimi vize işlemlerinizi sonuca odaklı bir şekilde organize ederken, önceliklerinizi göz önünde bulundurarak kısa sürede İspanya aile birleşimi vizesini almanızı sağlar.

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.