ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

İspanya Çalışma Vizesi Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / İspanya / İspanya Çalışma Vizesi

İspanya Çalışma Vizesi

İspanya Çalışma Vizesi İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

 

1. İspanya’da çalışılacak olan firmanın İspanya Çalışma Bakanlığına yapmış olduğu başvuru kabulünün orijinal evrakları

 

2. Pasaport 

 

3. İspanya Schengen vize başvuru formu (eksiksiz doldurulmalı ve imzalanmalıdır)

 

4. Fotoğraf - 2 adet biyometrik fotoğraf (kişinin güncel halini temsil eden son 3 ay içerisinde çekilmiş beyaz fon üzeri ve 35X45 mm ölçülerinde)

 

5. Adli sicil kaydı aslı ve fotokopisi (İspanyolcaya noter tasdikli çevirisi yaptırıldıktan sonra, Valilik’ten “La Haye” Apostil damgası vurdurulmalıdır)

 

6. Vize takip belgesi (online şekli sayfanın en altında mevcuttur)

 

 

Lütfen Dikkat!

İspanya çalışma vizesi işlemleri, İspanya Dışişleri Bakanlığı’nda sonuçlanmakta olan bir işlemdir ve sonuçlanma süresi 60 günü bulabilmektedir.

 

İspanya çalışma vizesi işlemlerini sonuçlandırarak bu vizeleri ile İspanya’ ya gidecek olan kişiler gidiş tarihleri itibariye 30 gün içerisinde Yabancılar polisine başvuru yaparak oturum kartı almaları zorunludur.

 

İspanya çalışma vizesi işlemlerini Türkiye’den sürdüren Irak, Suriye, Azerbaycan ve Gürcistan kökenli başvuru sahipleri çalışma vizesi evraklarını İspanyolca tercüme edilmiş bir şekilde sunmalıdır.

 

İspanya Konsolosluğu'nun gerek görmesi halinde TC vatandaşlarından bazı evrakları İspanyolca ’ya tercüme edilmiş bir şekilde sunmalarını isteyebilmektedir.

 

İspanya çalışma vizesi işlemleri için zahmetli bir prosedür ile karşılaşmak istemiyor ve zaman kaybı yaşamadan sorunsuz bir şekilde İspanya çalışma vizesi işlemlerinizi sonuçlandırmak istiyorsanız Vize Merkezi’nin İspanya vize işlemleri departmanı ile iletişim kurabilirsiniz.


 
Vize Merkezi İspanya vize işlemleri departmanı, sektörünün ilkeli ve öngörüsü yüksek temsilcileri ile İspanya çalışma vize işlemlerinizi sonuca odaklı bir şekilde organize ederken, önceliklerinizi göz önünde bulundurarak kısa sürede İspanya çalışma vizesini almanızı sağlar.

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.