ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Turistik Vize - Devlet Dairesi Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / İsveç / Turistik Vize - Devlet Dairesi

Turistik Vize - Devlet Dairesi

Devlet Dairesinde Çalışanlarının İsveç Turistik Vizesi İçin Hazırlaması Gereken Evraklar

 

 

1. Bu evrakların en altında yer alan, başvuru işlemlerinizin başlayabilmesi için, "Online Vize Takip Belgesi"ni lütfen doldurunuz.

 

2. Schengen Vize Başvuru Formunu doldurmanızı rica ederiz

 

3.  Vize Talep Dilekçesi - Başvuru sahibi tarafından İsveç Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış İngilizce vize talep dilekçesi.

 

4.  Pasaport - 10 yıldan eski olmayan, başvuru yapmak istediğiniz tarihten itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır.

 

5. Fotoğraf - İki adet Biometrik fotoğraf; 35 x 45 mm ölçülerinde, son üç ay içerisinde çekilmiş, pasaportunuzda başka bir vize var ise o vizenin alınması için kullanılmamış 

 

6. Çalışma Belgesi - Mesleğinizle ilgili yaptığınız görevi de içeren Çalışma Belgesi, bağlı bulunduğunuz kurumdan almanız gerekmektedir.

 

7. İzin Belgesi - Talep edilen vize süresini kapsayan resmi İzin Belgesi, bağlı bulunduğunuz kurumdan almanız gerekmektedir.

 

8. Görev Kartı Fotokopisi - Resmi kurum görev kimlik kartının önlü - arkalı fotokopisi 

 

9. Son 3 aylık Maaş Bordrosu (İmzalı ve kaşeli olmalıdır.) Bağlı bulunduğunuz kurumdan almanız gerekmektedir.

 

10. Şahsi hesabınızın son 3 aya ait Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü

        a. Dilekçenizde masrafları üstlenen kişi veya kurum kim ise banka hesabı ona ait olmalı ve en az 2500 TL bakiye bulunmalıdır
        b. 15 günden eski olmayan son hesap hareketi ve Hesap dökümü alınmış ise bankadan kaşeli, imzalı ve imza sirküleri de olmalıdır.

 

11. Varsa Kira Gelirleri fotokopisi, Tapu fotokopisi, Araç Ruhsatı fotokopisi

 

12. Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği - (Anne, baba, kardeş, eş ve çocuk bilgileri mutlaka gözükmelidir. Açıklamalar kısmında adres belirtilmeli ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı.

 

13. Kimlik Fotokopisi

 

14. Otel-Uçak Rezervasyonu – İsveç’te gitmek istediğiniz şehrin adına (ve ya bu şehre en yakın havalimanına)  düzenlenmiş uçak biletleriniz. Bu şehirde (gidecekseniz diğer şehirler için) konaklayacağınız hotellere ait rezervasyonlarınız.

 

15. Seyahat Sağlık Sigortası - 30 bin Euro teminatlı orijinal poliçe

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.