ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Turistik Vize - Emekliler Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / İsveç / Turistik Vize - Emekliler

Turistik Vize - Emekliler

Emeklilerin İsveç Turistik Vizesi için Hazırlaması Gereken Evraklar

 

 

1. Bu evrakların en altında yer alan, başvuru işlemlerinizin başlayabilmesi için "Online Vize Takip Belgesi"ni lütfen doldurunuz.

 

2. Schengen Vize Başvuru Formunu doldurmanızı rica ederiz.

3. Başvuru sahibi tarafından İsveç Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış İngilizce vize talep dilekçesi.

 

4. Pasaport - 10 yıldan eski olmayan ve en az 6 ay geçerliliği olan 

 

5. Fotoğraf - İki adet biometrik fotoğraf; 35x45 mm ölçülerinde, son 3 ay içerisinde çekilmiş ve pasaportunuzda hiç kullanılmamış 

 

6. Emekli maaşının yattığı bankadan son 3 aya ait Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü

   - Son hesap hareketi 15 günden eski olmayıp, Hesap dökümü alınmış ise bankadan kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır.

 

7. Şahsi hesabınızın son 3 aya ait banka hesap cüzdanı veya banka hesap dökümü
     a. Dilekçenizde masrafları üstlenen kişi kim ise banka hesabı ona ait olup en az 2500 TL bakiye olmalıdır
     b. son hesap hareketi 15 günden eski olmamalı, Hesap dökümü alınmış ise bankadan her sayfa kaşeli, ıslak imzalı ve imza sirküleri de olmalıdır.

 

8. Varsa Kira Gelirleri fotokopisi, Tapu fotokopisi, Araç Ruhsatı fotokopisi

 

9. Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği - (Anne, baba, kardeş, eş ve çocuk bilgileri mutlaka gözükmelidir. Açıklamalar kısmında adres belirtilmeli ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı.)

 

10. Kimlik Fotokopisi 

 

11. Otel-Uçak Rezervasyonu - İsveç’te gitmek istediğiniz şehrin adına (ve ya bu şehre en yakın havalimanına) düzenlenmiş uçak biletleriniz. Bu şehirde (gidecekseniz diğer şehirler için) konaklayacağınız hotellere ait rezervasyonlarınız.

 

12. Seyahat Sağlık Sigortası - 30 bin Euro teminatlı ve orijinal poliçe

 

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.