ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Aile Ziyareti - Şirket Çalışanları Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / İtalya / Aile Ziyareti - Şirket Çalışanları

Aile Ziyareti - Şirket Çalışanları

Tarafımıza Ulaştırılması Gereken SSK lı Çalışanlar İçin İtalya Aile Ziyareti Vizesi Evrak Listesi

 

1. İngilizce Vize Talep Dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, işe giriş tarihleri, seyahat tarih aralıkları ve mesleki bilgileri içeren kaşe ve imzalı) 

2. Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)

3. 2 Adet Biometrik Fotoğraf (35x45 mm ölçülerinde, güncel, arka fonu beyaz)

4. Davetiye (Belediye onaylı, davet eden kişinin italyan pasaport ve kimlik kartı fotokopisi ile birlikte)

 

- Davet eden kişi masrafları üstlenmesi halinde bu kişiye ait son 3 aylık kaşe ve imzalı maaş dökümü

 

5. Güncel Şirket Evrakları (Orijinal Faaliyet Belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri Fotokopileri) 

 

6. SGK İşe Giriş Bildirgesi ve SGK Hizmet Dökümü

7. Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, ıslak imzalı ve kaşeli)

8. Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık banka hesap hareketiliğini içeren, en az 4000 TL lik bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

9. Kimlik Fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Aile ve adres bilgilerini içerir) 

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.