ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Turistik Vize - Öğrenciler Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / İtalya / Turistik Vize - Öğrenciler

Turistik Vize - Öğrenciler

 

Tarafımıza Ulaştırılması Gereken Öğrenciler İçin İtalya Turistik Vize Evrak Listesi

 

1. Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)

2. 2 Adet Biometrik Fotoğraf (Güncel 35X45 mm ölçülerinde, arka fonu beyaz) 

3. Öğrenci Belgesi (Güncel tarihli, orijinal belge)

4. Muvafakatname (Kişi 18 yaşından küçükse, anne, baba tarafından imzalanmış, Noter onaylı orijinal belge)

5. Kimlik fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (her iki belgede zorunludur.)

 

 

Sponsor Olacak Veli, Aşağıda Belirtilen İş Evraklarından Uygun Olanı İbraz Etmelidir.  

 

A - Kişi İşveren ise; 

 

1 - Vize Talep Dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş kaşe ve ıslak imzalı hazırlanmalıdır)

2. SGK/Bağ-Kur Hizmet Dökümü

3. Güncel Şirket Evrakları (Orijinal Faaliyet Belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri Fotokopileri)

4. Şirketin Banka Hesap Dökümü (son 3 aylık bankehesap hareketliliğini içeren, en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

 

 

 

B -  Kişi Bordrolu Çalışan ise;

 

1. Çalışma Belgesi (Çalışılan kurumdan alınmış)

2. Güncel Şirket Evrakları (Orijianal Faaliyet Belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri Fotokopileri)

3. SGK İşe Giriş Bildirgesi, SGK Hizmet Dökümü

4. Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, kaşe, ıslak imzalı)

5. Vize Talep Dilekçesi (Sponsor veli tarafından, Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmelidir.)

6. Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık banka heap hareeketliliğini içeren, en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

 

 

 

C - Devlet Memuru ise;

 

1. Çalışma Belgesi (Çalışılmakta olan kurumdan alınması gerekmektedir.)

2. Görev Kimlik Kartı Fotokopisi (Ön ve arka yüz)

3. Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzalı) 

4. Vize Talep Dilekçesi (Sponsor veli tarafından, Konsolosluğa hitaben, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmelidir.)

5. Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık banka hesap hareketiliğini içeren, en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve imza sirküleri ile birlikte)

 

 

 

D - Kişi Emekli ise;

 

1. Vize Talep Dilekçesi (Sponsor veli tarafından, Konsolosluğa hitaben sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş ıslak imzalı)

2. Emekli Maaş Cüzdanı Fotokopisi 

3. Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık banka hesap hareketliliğini içeren, en az 4000 TL bakiyesi olan kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

4. Emeklilik belgesi (Emekli olunan kurumdan alınmış belge, güncel tarihli, ıslak imza ve mühürlü olmalıdır.)

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.