ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Aile Ziyareti - Ev Hanımları Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / Letonya / Aile Ziyareti - Ev Hanımları

Aile Ziyareti - Ev Hanımları

Ev Hanımlarının tarafımıza ulaştırılması gereken Letonya Aile Ziyareti Vizesi için gerekli evrak listesi

 

1. Pasaport (Letonya seyahati sonrası en az 3 ay geçerli)

2. 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (35x45 ölçülerinde, güncel, beyaz fon arkalı)

3. Kimlik Fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

 

Ev Hanımları Letonya Aile Ziyareti Vize başvurularını sponsor aracılığı ile yapmalıdır. Ev Hanımları sponsor olacak 1. dereceden akrabasına ait (Anne, Baba, Kardeş, Eş, Çocuk) aşağıda belirtilen iş evraklarından uygun olanı ibraz etmelidir

 

 

A - Letonya Aile Ziyareti Vize Başvurusu için sponsor olacak kişi işveren ise,

1. Vize Talep Dilekçesi (şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş, kaşe ve ıslak imzalı)

2. SGK Hizmet Dökümü

3. Güncel Şirket Evrakları (faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)

4. Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık banka hesap hareketliliğini içeren, en az 4000 TL bakiyesi olan kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

 

 

 

B - Letonya Aile Ziyareti Vize Başvurusu için sponsor olacak kişi çalışan ise,

 

1. Çalışma Belgesi (işveren tarafından, şirketin antetli kağıdına yazılmış kişinin bu iş yerinde çalıştığını belirten, kaşe ve ıslak imzalı)

2. Vize Talep Dilekçesi (şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş, kaşe ve ıslak imzalı)

3. Güncel Şirket Evrakları (faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri vb.)

4. SGK İşe Giriş Bildirgesi ve Hizmet Dökümü

5. Maaş Bordrosu

6. Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık banka hesap hareketliliğini içeren, en az 4000 TL bakiyesi olan kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

 

 

 

C - Letonya Aile Ziyareti Vize Başvurusu için sponsor olacak kişi devlet memuru ise,

 

1. Çalışma Belgesi (bağlı bulunduğu devlet kurumundan alınmış, ıslak imza ve mühürlü)

2. Görev Kimlik Kartı Fotokopisi

3. Maaş Bordrosu (son 3 aylık, imza ve kaşeli)

4. Vize Talep Dilekçesi (şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş, kaşe ve ıslak imzalı)

5. Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık banka hesap hareketliliğini içeren, en az 4000 TL bakiyesi olan kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

 

 

 

D - Letonya Aile Ziyareti Vize Başvurusu için sponsor olacak kişi emekli ise,

 

1. Vize Talep Dilekçesi (şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş, kaşe ve ıslak imzalı)

2. Emeklilik kartı fotokopisi

3. Emekli olunan kurumdan alınmış yazı

4. Emekli Maaş Cüzdanı

5. Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık banka hesap hareketliliğini içeren, en az 4000 TL bakiyesi olan kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.