ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Ticari Amaçlı Ziyaretçi Vizesi Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / Litvanya / Ticari Amaçlı Ziyaretçi Vizesi

Ticari Amaçlı Ziyaretçi Vizesi

Litvanya’ya seyahat sebebiniz ticari sebepler ise bu bölümdeki evrakları tamamlamanız gerekmektedir.

EREKLİ EVRAKLAR

·         Başvuru sahibi tarafından tamamen doldurulmuş ve imzalanmış başvuru formu. Son 10 yılda alınmış ve ziyaretin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olan pasaport aslı.

·         Bir başvuru sahibinin pasaportuna kayıtlı olan diğer kişiler (reşit olmayanlar) ayrı başvuru formları doldurmalıdır. 
Pasaportun kimlik bilgileri sayfası ile son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen vizeleri içeren sayfaların fotokopisi gerekmektedir.

·         1 biyometrik fotoğraf

·         Tüm Schengen Ülkeleri için geçerli , ayakta, yatakta, bütün tedavi masrafları ve hastalık veya vefat halinde ülkeye dönüş masraflarını da kapsayan minimum 30.000 € teminatlı seyahat sigortası.

1.       Öngörülen gidiş-dönüş tarihlerinde uçak / seyahat rezervasyonları ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler

2.       Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler: örnek:

o    son üç aylık hesap hareketlerini gösterir güncel banka hesap dökümü (bankadan kaşeli ve ıslak imzalı), ya da orginal banka hesap cüzdanı

o    düzenli geliri gösterir belgeler: örnek; son üç ayın maaş bordroları (ya da benzeri)

3.       Fuara katılacaksa giriş kartı veya katılıma ilişkin belgeler

4.       Başvuru sahipleri, aşağıda belirtilen belgelerden kendi durumlarına uygun olanları ibraz edecektir:

a.                  Başvuru sahibi çalışan ise:

§  İşveren mektubu ve/veya izin onayı

§  SGK (sosyal güvenlik) işe giriş bildirgesi ve SGK "hizmet dökümü"

b.                  Başvuru sahibi çiftçi ise;

§  bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi

c.                   Başvuru sahibi çalışan veya şirket sahibi ise:

§  Şirketten alınan pozisyonu ve seyahati onaylayan yazı

Şirketin ticaret odasındaki kaydı ve ticaret sicil gazetesinin kopyası

§  Vergi levhası

d.                  Sponsor ve/veya konaklamaya ilişkin belge

§  Ulusal mevzuata uygun davetiye ve/veya teminat (Davetiye,davet edilen kişinin kimlik bilgilerini, seyehat tarihlerini ve Litvanya daki şirketin adres ve irtibat bilgileri ile birlikte davet eden kişinin kimlik bilgilerini ve imzasını içermelidir.)

 

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.