ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Ulusal D Vizesi-180 günlük Çalışma İzni Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / Polanya / Ulusal D Vizesi-180 günlük Çalışma İzni

Ulusal D Vizesi-180 günlük Çalışma İzni

Polonyada kayıtlı bir şirketin yasal olan bir şubesinde çalışan bir üyesinin 1 yıl içinde 180 günlük olarak çalışma izni vize başvurusunda sunması gereken ek belgeler: 

Fotoğraflı, Latin harfleri ile doldurulmuş bir vize başvuru formu (Lehçe, İngilizce veya Türkçe). Reşit olmayanlar için imzalı vize başvuruları, ebeveyni veya yasal vasisi tarafından ibraz edilecektir. Bu, ebeveynlerin veya yasal vasinin pasaportuna kayıtlı olan reşit olmayanlar için ayrı bir vize başvurusunun yapılacağını ve ayrı bir vizenin verileceği ve oraya kaydedileceği anlamına gelmektedir. 

Aşağıdaki gereklilikleri karşılayan iki (2) fotoğraf: Renkli, net odaklı, beyaz zemin üzerine, iyi kontrastlı, boyutlar: 3.5 x 4.5 cm, yüksek çözünürlük ile yüksek kaliteli fotoğraf kağıdına basılı, son altı ay içinde çekilmiş, başvuru sahibine benzeyen, başvuru sahibinin doğrudan kameraya baktığı, gözleri ve her iki taraftan omuzların üstünden başın üstüne kadar yüzü açık bir şekilde gösteren, yüz fotoğrafın %70/80’nini kaplayacak, kişi başörtüsüz olacak, ağzı kapalı halde doğrudan kameraya bakacak ve saçları yüzü kapatmayacaktır. Gözlük giyen kişiler için, fotoğraf aşağıdaki kriterleri karşılayacaktır: Gözlükler yamuk olmayacak, çerçeve gözün herhangi bir kısmını örtmeyecek, yansımalar mevcut olmayacak. 

Bir pasaport ve ilk sayfasının kopyası. Pasaport imzalanmalı ve vize son geçerlilik tarihinden sonra en az üç ay daha geçerli olacaktır. Pasaport geçerlilik süresi 10 yılı aşmayacaktır. Pasaport, en az 2 boş sayfa içermelidir (vizeler için). Pasaportlar ek plastik veya deri klasörler olmadan kabul edilecektir. 

Herhangi bir diğer uluslararası pasaport başvuruya eklenmelidir (aslı ve fotokopisi).

Polonya’da planlanan konaklamanın amacını ve koşullarını teyit eden dokümanlar.

Seyahat masraflarını karşılamaya yetecek kadar başvuru sahibinin mali kaynaklara sahip olduğunu gösteren belgeler: Son 3 aylık orjinal, ıslak imzalı ve kaşeli banka hesap özeti, imzalı seyahat çekleri, kredi kartları (kredi kart hesabının fonlara sahip olduğunu onaylayan bankadan bir yazı), son 6 ay boyunca pozisyon ve maaşı onaylayan bir çalışma belgesi, 13 Haziran 2003 Yabancılar Kanununa istinaden düzenlenmiş bir davet (orijinal ve fotokopi) (Voivodeship Dairesi tarafından onaylı) 

Tüm AB ülkelerinde geçerli olan 30,000 Euro’luk sağlık sigortası (aslı ve fotokopisi), Tek girişli vizeye başvuruyor iseniz, poliçe tüm vize geçerlilik süresi tüm programlı konaklama süresi boyunca geçerli olacaktır. Çok girişli vize başvurusunda buluyor iseniz, poliçe ilk giriş tarihini kapsamalıdır.. 
 

http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

Yabancının şirketin yasal organı olarak girişini onaylayan Ulusal Mahkeme Sicilinden geçerli özet belge.

 

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.