ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Ulusal D Vizesi-ERASMUS Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / Polanya / Ulusal D Vizesi-ERASMUS

Ulusal D Vizesi-ERASMUS

90 günü aşan akademik değişim programları (ERASMUS, COMENIUS, AISEC,BEST, GRUNTVIG, YOUTH IN ACTION) katılımcıları için gereken uzun dönemli vize başvurusu sırasında sunulması gereken ek belgeler: 

Başvuru sahibi tarafından tamamen doldurulmuş ve imzalanmış PL başvuru formu. Son 10 yılda alınmış ve ziyaretin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olan pasaportun aslı. Başvuru sahibinin başvuru yapabilmesi için pasaportta en az 2 sayfalık boş yer olması gerekmektedir.

Ankara,Gaziantep ve Antalya için; varsa güncel ya da eski pasaportlardaki son 5 yıl içerisinde alınmış Schengen, İngiltere ve Amerika vizelerinin fotokopisi de beyan edilmelidir.Erasmus ve diğer değişim programları için kişinin ilk gidişi olsa bile protokol yazısı istenmemektedir. Ayrıca bu kategorideki Ankara,Gaziantep ve Antalya başvurularının işlem süresi en az 15 gündür. Bu nedenle başvuru sahiplerinin seyahatlarını planlarken ve başvuru yaparken bu süreyi göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Pasaportun kimlik bilgileri sayfası, son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen vizeleri içeren sayfaların fotokopisi gerekmektedir.

Standart vize ücretleri,ücret kesintileri ve feragatler ile ilgili olarak vize ücretleri bölümüne bakınız.

3,5-4,5 cm boyutlarında arka fon beyaz, flu olmayan 2 adet fotograf(fotoğrafın diğer teknik gereklikleri için, ICAO tavsiyelerine bakınız)

Tüm AB ülkelerinde geçerli olan gidiş-dönüş tarihlerini de kapsayan minimum 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası (aslı ve fotokopisi), Tek girişli vizeye başvuruyor iseniz, poliçe tüm vize geçerlilik süresi tüm programlı konaklama süresi boyunca geçerli olacaktır. Çok girişli vize başvurusunda buluyor iseniz, poliçe ilk giriş-çıkış tarihini kapsamalıdır.

Başvuru sahibine ait uçak rezervasyonu istenmemektedir. Ancak kişi uçak biletini satın almışsa ve evraklarla teslim etmek istiyorsa başvuru esnasında uçak biletini de sunabilir. 

http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

Polonyadaki Üniversiteden kabul mektubu İnternet çıktısı ya da fotokopisi de kabul edilecektir.

http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

Öğrenim görülen Üniversiteden verilen hibe yazısının orjinali.Yazıda öğrencinin hangi tarihlerde, hangi üniversitenin hangi bölümüne gittiği ve ne kadar hibe aldığı belirtilmelidir.Eğer kişi hibe almıyorsa,öğrenim görülen okuldan katılım teyid yazısı ve ilaveten maddi durumu gösteren belgeler ( bankadan kaşeli ve imzalı son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesabı veya orginal banka cüzdanı) ve masrafların kimin tarafından karşılandığını gösteren noter onaylı orginal taahhütname Ankara,Gaziantep ve Antalya için, taahhütnamenin noter onaylı olmasına gerek yoktur. Karşılayacak kişinin A4 boyutunda bir kağıda dilekçe yazıp imzalaması yeterli olacaktır.Ayrıca bu dilekçeye ek olarak masrafları karşılayacak kişi devlet çalışanı ise son 3 aylık maaş bordrosu, özel bir kurumda çalışıyor ise, vergi levhası,faaliyet belgesi gibi iş yeri evraklarından birisi ya da yeterli miktarı kapsayan bir güncel banka hesabı sunulmalıdır.

http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

Öğrenci belgesi.(son 1 (bir) ay içinde alınmış ve orginal olmalıdır.Öğrenci kimlik fotokopisi kabul edilmeyecektir.)


Nüfus cüzdanı fotokopisi

Türk vatandaşı olmayanlar için seyahatin dönüşünden itibaren 3 (üç) ay daha geçerli olan Türkiye’de oturum izni ve ikamet teskeresinin dolu olan tüm sayfalarının fotokopisi.

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.