ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Ulusal D Vizesi-İş Amaçlı Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / Polanya / Ulusal D Vizesi-İş Amaçlı

Ulusal D Vizesi-İş Amaçlı

Uzun dönem çalışma izni vize başvurusu için gereken ek belgeler 

Başvuru sahibi tarafından tamamen doldurulmuş bir vize başvuru formu (Lehçe veya Türkçe). Reşit olmayanlar için imzalı vize başvuruları, ebeveyni veya yasal vasisi tarafından ibraz edilecektir. Bu, ebeveynlerin veya yasal vasinin pasaportuna kayıtlı olan reşit olmayanlar için ayrı bir vize başvurusunun yapılacağını ve ayrı bir vizenin verileceği ve oraya kaydedileceği anlamına gelmektedir. 

Aşağıdaki gereklilikleri karşılayan iki (2) fotoğraf: Renkli, net odaklı, beyaz zemin üzerine, iyi kontrastlı, boyutlar: 3.5 x 4.5 cm, yüksek çözünürlük ile yüksek kaliteli fotoğraf kağıdına basılı, son altı ay içinde çekilmiş, başvuru sahibine benzeyen, başvuru sahibinin doğrudan kameraya baktığı, gözleri ve her iki taraftan omuzların üstünden başın üstüne kadar yüzü açık bir şekilde gösteren, yüz fotoğrafın %70/80’nini kaplayacak, kişi başörtüsüz olacak, ağzı kapalı halde doğrudan kameraya bakacak ve saçları yüzü kapatmayacaktır. Gözlük giyen kişiler için, fotoğraf aşağıdaki kriterleri karşılayacaktır: Gözlükler yamuk olmayacak, çerçeve gözün herhangi bir kısmını örtmeyecek, yansımalar mevcut olmayacak. 

Son 10 yılda alınmış ve ziyaretin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olan pasaport aslı. Pasaportun vize basılabilecek 2 boş sayfası olması gerekmektedir.

Ankara,Gaziantep ve Antalya için; varsa eski pasaportları son 5 yıldaki Schengen, İngiltere, Amerika vizelerinin fotokopisi beyan edilmelidir. Eğer eski pasaport kayıpsa ve Schengen vizesi varsa, emniyetten alınan giriş-çıkış sorgulaması belgesi de sunulmalıdır. Eğer başvuru sahibinin eski pasaportu varsa, başvuru esnasında yanında getirmelidir. Kişinin daha önce schengen vizesi yoksa ve ilk defa yurt dışına çıkıyorsa emniyetten protokol yazısı temin edilmelidir.

Seyahat masraflarını karşılamaya yetecek kadar başvuru sahibinin mali kaynaklara sahip olduğunu gösteren belgeler: Son 3 ay için orginal banka hesabı yada bankadan kaşeli ve ıslak imzalı banka hesap özeti, 

Son 3 ay boyunca pozisyon ve maaşı onaylayan iş yerinden alınmış bir çalışma belgesi, 

13 Haziran 2003 Yabancılar Kanununa istinaden düzenlenmiş Polonya hükümeti tarafından verilen bir davet (çalışma izni) (orijinal ve fotokopi). 

Tüm AB ülkelerinde geçerli olan gidiş-dönüş süresini kapsayan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası (aslı ve fotokopisi), Tek girişli vizeye başvuruyor iseniz, poliçe tüm vize geçerlilik süresi tüm programlı konaklama süresi boyunca geçerli olacaktır. Çok girişli vize başvurusunda buluyor iseniz, poliçe ilk giriş tarihini kapsamalıdır.
 

http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

Tam vukuatli nüfüs kayıt örneği

http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

Adli Sicil Kaydı

http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

Meslek Diploması

http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

Başvuruna kişinin mesleki eğitim ve vasıflarını gösteren diğer belgeler asılları ve fotokopileri birlikte (diploma,bonservis vb.) incelendikten sonra kişiye tekrar teslim edilecektir.

http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

Nüfus Cüzdanı fotokopisi

http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

Son iş yerine ait Sgk İşe giriş bildirgesi ve Sgk hizmet dökümü

 

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.